יום שלישי, 20 באוגוסט 2019 השבוע (11-17 באוגוסט) בדרום הר חברון, מזרח ירושלים ובקעת הירדן

בהפגנה השבועית בשייח ג’ראח תקפו שוטרים ח”כ מטעם הרשימה המשותפת שהניף דגל פלסטין ועצרו את עוזרו באלימות; חברי סגל באוניברסיטה העברית השתתפו בסיור בעיסאוויה, שם נמשכות תקיפות המשטרה, מג”ב ויס”מ מדי יום; בעוג’ה וברשאש בבקעת הירדן שב הצבא לגרש רועים פלסטינים ללא עילה חוקית וללא צו; מתנחלים מהמאחז החדש ליד חמדת, בצפון הבקעה, רדפו ברכבם פעילים שתיעדו את המאחז, סיכנו את חייהם ואיימו עליהם

מזרח ירושלים
הפשיטות היומיות של משטרת מחוז ירושלים, כוחות מג”ב ויס”מ על עיסאוויה נמשכו גם במהלך חג הקורבן; כבר יותר מחודשיים סובלים תושבי הכפר ללא הפוגה ממחסומים, שיבוש החיים, אלימות, הטלת מורא, קנסות ומעצרים, וירי רימוני הלם ברחובות הצרים ולמרפסות הבתים. משמרות נוכחות של פעילים התקיימו כמעט מדי יום בשבוע זה, וניכר שהמשטרה ממתנת את פעילותה במקום בשעות שבהן מתקיימות משמרות. ביום רביעי, ה-14 באוגוסט, נערך סיור של אנשי סגל אקדמי מהאוניברסיטה העברית בעיסאוויה, במהלכו גם נידונו דרכים שבהן יוכלו אנשי האקדמיה לסייע להפסקת ההתעמרות המשטרתית בתושבי הכפר.
בשייח’ גראח שוב התנפלו השוטרים באלימות על מפגין שהחזיק בדגל פלסטין, הפעם ח”כ מטעם הרשימה המשותפת. כאשר הח”כ סירב למסור את הדגל והסביר שמותר על פי חוק להחזיקו, תקפו אותו השוטרים וניסו לעצור אותו. הם תקפו גם את עוזרו האישי ועצרו אותו באלימות.

דרום הר חברון
ביום ראשון, ה-11 באוגוסט, ליוו פעילים בינלאומיים רועים פלסטינים בוואדי סוויד, לאחר שבשעות הערב הקודם, בשבת, הגיעו מתנחלים וגירשו אותם מאדמותיהם. גם הפעם, על אף נוכחות הפעילים, המתנחלים חזרו וגירשו את הרועים. ב-14 באוגוסט נכנסו כוחות מג”ב לטובה פעמיים, פעם בלילה ופעם אחר הצהריים, ערכו חיפושים ועצרו שני תושבים, ששוחררו בהפקדת ערבות מאוחר יותר באותו יום.

בקעת הירדן
לאחר שבועות שקטים יחסית בעוג’ה וברשאש ניכר שינוי משמעותי לרעה מאז יום חמישי, 15 באוגוסט, כנראה בשל התחלפות כוחות הצבא באזור. בשני המקומות הצבא מגרש את הרועים בלא עילה חוקית ובלי להציג צו. בעוג’ה ניכר שהחיילים מחפשים רועים שאינם מלווים בידי פעילים כדי לגרשם, ונמנעים מלעשות זאת במקומות שבהם יש ליווי.
מתנחלי המאחז החדש ליד רימונים ממשיכים במסע הגזל: ביום שני, 12, באוגוסט, הם השתלטו על דיר של פלסטינים והכניסו אליו ציוד שלהם, וביום שישי שוב עלו עם עדריהם על שדות פרטיים של פלסטינים.
בצפון הבקעה: תושבי המאחז החדש שליד חמדת מטילים את אימתם על האזור, וביום שני רדפו ברכבם בפראות אחר פעילים שבאו לתעד את המאחז, סיכנו את חייהם, קיללו ואיימו עליהם.