יום ראשון, 15 בספטמבר 2019 השבוע, 8-14 בספטמבר, בדרום הר חברון, בקעת הירדן ומזרח ירושלים

הצבא פשט בליל ה-10 בספטמבר על קהילות בכל רחבי דרום הר חברון, פרץ לעשרות בתים ושלף מהם משפחות, כולל אמהות ותינוקות, ערך חיפושים אלימים וגרם נזק רב גם במרכז קומט-מי, שם עוכבו שניים מהשכנים בתואנה שמעבדת טיהור המים היא מעבדת סמים; בבוקר הצטרפו לחיילים דחפורים, והחל גל הריסות בתים בקהילות מפאקרה, חאלת א דבע וסרורה, הרסו גם שתי דרכים המשמשות את תושבי הקהילות המבודדות בשטח אש 918 ובור מים; לסיום המבצע חתכו כוחות הצבא המוסרי בעולם את צינור אספקת המים והותירו חמש-עשרה קהילות באזור המדברי ללא גישה למים; המשטרה שוב הפרה את הסכמיה עם תושבי עיסאוויה, ואף הפעילה גז מדמיע נגד מתפללים במסגד הכפר ללא עילה – אי לכך חודשו משמרות הפעילים בשכונה

דרום הר חברון
במהלך כל הלילה, ב-10 בספטמבר, פשט הצבא על קהילות מפוזרות מחמידה במזרח ועד כאוויס וגינבה במערב בחיפוש לא ממוקד שכלל פריצה לעשרות בתים בהם ישנו נשים, זקנים וטף, תחקור אלים ושפיכת תכולתם של ארונות ושקים תוך גרימת נזק חסר אבחנה. לדברי החיילים הם חיפשו נשק, אך נראה שלא מצאו שכן באף אחת מהקהילות לא נעצר איש. הכוחות החרימו עם זאת סכין לחיתוך סלט שמצאו בארון מטבח, וגרזן בארגז כלי עבודה. בכאוויס נערך חיפוש גם במרכז של קומט-מי, נגרם נזק רב לדלתות וחלונות, עוכבו ונכפתו שני שכנים משום שהחיילים והבלשים שהתלוו אליהם החליטו שמעבדת טיהור המים שבמקום היא מעבדת סמים.
לאחר שסיימו את מסכת ההתעללות הלילית, הצטרפו לכוחות הצבא כלים כבדים והחל גל הריסות מאסיבי. במפקארה הרסו 5 מבנים, מהם 4 ששימשו למגורים עבור 18 נפשות; בחאלת א דבע הרסו את בור המים ו- 3 מבנים, מהם 2 ששימשו למגורים עבור 9 נפשות; ובסרורה הרסו כוחות צה”ל מבנה שרותים. כמו כן הרסו הכוחות שתי דרכים המשמשות את תושבי שטח אש 918, האחת מכיוון שעב א-בוטן, והשניה מכיוון מפקארה. חובל גם צינור המים המשרת לאורכו כחמש-עשרה קהילות, רובן בשטח האש, שנשארו ללא כל גישה למים. בנוסף, הוחרמו פנלים לבניית מבנה מגורים בלסיפיר (אבו-קביטה). במהלך ההריסות עוכב ראש המועצה האזורית של טוואני ,ראכיז וחאלת א דבע, רכב המועצה הוחרם (וטרם הושב). ראש המועצה הוכה במהלך המעצר וברכב; כשסיימו את ההרס, הכוחות שחררו אותו באזור סמוע.
בוואדי סוויד חזרו המתנחלים וניסו לגרש רועים פלסטינים משטחים מותרים ברעייה, הן במהלך השבוע והן בשבת ה-14 בספטמבר. הרועה, ופעילים שליוו אותו, עמדו על זכותו לרעות במקום. המתנחלים ניסו להניס את הצאן בנוכחות כח צבאי שהגיע למקום והסתפק בפניה מנומסת אל המתנחלים בבקשה שיתרחקו; רק כניסת פעילים לשטח מנעה את פיזור העדר. ליווי רועים התנהל בשבת ללא הפרעה באום אל עמאד ובאדמות כאוויס הסמוכות למצפה יאיר.

בקעת הירדן
הריסות היו ביום רביעי 11 בספטמבר גם באזור א-טוף בבקעת הירדן, שם הרסו כוחות הכיבוש 4 בורות מים ועקרו כ-250 עצי זית.
בצפון הבקעה, באזור חמדת, התחדשו גירושי רועים בידי מתנחלים וצבא ביחד. מיום שישי התחדשו גם ליוויי הרועים שם.
בעוג’ה עברוהשבוע ימי המרעה בליווי פעילים ללא הפרעה, למעט ניסיון של הצבא לגרשם ללא צו ביום שישי האחרון.
ברשאש המתנחלים מתנכלים שוב ושוב לרועים, לעיתים גם בנוכחות פעילים מלווים, ואז קוראים לצבא שמוציא את כולם מהשטח. בשבת אף תקפו פיזית נער רועים. ליווי רועים התקיים במקום כמעט מדי יום, ונראה שיהיה צורך בליוויים כאלה גם השבוע.

ירושלים
חודשו משמרות הנוכחות של פעילים בעיסאוויה, לאחר רצף של הפרות ההסכם בין המשטרה לתושבים שהגיע לשיאו ביום חמישי, 12 בספטמבר, כאשר כוחות מג”ב ירו גז מדמיע נגד מתפללים במסגד בלב הכפר בלא כל עילה. המשמרות שהתקיימו בימים חמישי, שישי ושבת היו עדות לשימוש נרחב של המשטרה בגז מדמיע בתוך אזור עירוני צפוף, חלקו בלא כל עילה. המשמרות תימשכנה במהלך השבוע.
בשיח ג’ראח ממשיכה המשטרה במלחמת החורמה שלה נגד דגלי פלסטין. ביום שישי ה-13 בספטמבר לבשו חלק מהפעילים חולצות ועליהן ציור דגל פלסטין. חולצות נוספות היו בשקית בידי אחת הפעילות. שוטרים שהגיעו החרימו מידיה בכח את שקית החולצות, ודרשו מיתר הפעילים להסיר את החולצות. כשהללו התעלמו מהדרישה, השוטרים עזבו.