יום ראשון, 9 בפברואר 2020 השבוע, 2 עד 8 בפברואר, בשטחים הכבושים

מיליציות המתנחלים פשטו על היישוב הפלסטיני עקבה בצפון בקעת הירדן בחיפוש אחר פרות – ילד שנבהל מהם ברח ונמצא רק כעבור שעתיים; בשמורת אום זוקא עצרו מתנחלים שלושה פלסטינים ושחררו אותם מאוחר יותר על כביש 90; בבילעין נערכה צעדה לציון יום השנה ה-15 להפגנות נגד גדר ההפרדה שהוקמה על אדמות הכפר

בקעת הירדן
פעילים ליוו את המרעה בעוג’ה רוב ימי השבוע. בימים ראשון עד שלישי נכחו חיילים במקום, הגבילו קצת את שטחי המרעה, אך אפשרו להמשיכו. ואולם, בימים רביעי וחמישי חזר הצבא לגרש את הרועים באמצעות צו שטח צבאי יומי.
בצפון הבקעה, מיליציות המתנחלים מבצעות מעצרים מטעם עצמן ועורכות פשיטות ליליות על כפרים פלסטינים. ביום שני באישון לילה ערכו מתנחלים פשיטה על היישוב עקבה בחיפוש אחר פרות מעדר חדש, שאותו הביאו יום קודם לכן לאזור מחסום תיאסיר. ילד פלסטיני נבהל מהם וברח, ורק כעבור כשעתיים נמצא.
ביום שישי (7.2) בשמורת אום זוקא עצרו מתנחלים, כנראה מחמדת, שלושה פלסטינים ושחררו אותם מאוחר יותר על כביש 90.
באותו יום ניסה מתנחל ממאחז אום זוקא לגרש רועים שהגיעו עם פעילים מסמרה. הרועים והפעילים נשארו במקום. בדרכם חזרה מהמרעה פגשו כח צבאי שטען שאסור להם להיות במקום, אך הפעילים עמדו על כך שהמקום מותר לרעייה, ומפקדת הכח בדקה עם הממונים עליה ואישרה שאכן כך.
ליווי רועים התקיימו גם בימים שני וחמישי באזור עין אל חילווה ועברו ללא הפרעה. שני הרועים שנעצרו שם בשבוע שעבר בשל אישום שווא של המתנחלים שוחררו ממעצר ביום רביעי, 5 לפברואר.

בדרום הר חברון מזג האוויר לא אפשר פעילות, ובשבת הסתפקו הפעילים בביקור אצל הקהילות.

בבילעין נערכה צעדת מחאה לציון יום השנה ה-15 להפגנות נגד גדר ההפרדה שנבנתה על אדמת הכפר, וגזל האדמות הפלסטיניות תחת הכיבוש הישראלי. במהלך ההפגנה הובערו צמיגים והצבא ירה בתגובה גז מדמיע.